Народний музей

Новобузький музей створено колективом ентузіастів краєзнавчої роботи міста і району. Протягом чотирьох< років велася кропітка пошукова  та збиральницька робота.Тривалий час колектив художників під керівництвом методиста обласного відділу культури Петрова В.А. займалися його оформленням. 31 травня 1980 року, в честь 35 – річчя перемоги в Великій Вітчизняній війні музей було відкрито. Першими його відвідувачами були воїни – визволителі нашого міста, близько 80 чоловік.

Першим директором було призначено

Чижикову І. В., яка віддала музеєві 13 років свого творчого життя. За активну громадську роботу музеєві м. Новий Буг в 1986 році було присвоєно почесне звання «Народний».

Зараз експозицію музею охоплює 5 залів. Фонди музею налічують більше ніж трьох з половиною тисяч експонатів.